مصرف مولتی ویتامین ها | چگونگی و میزان مصرف

d985d988d984d8aadb8c d988db8cd8aad8a7d985db8cd986 d987d8a7 d985db8cd8b2d8a7d986 d988 da86daafd988d986daafdb8c d985d8b5d8b1d981 d985d988 5c8c1d45b0d64 - مصرف مولتی ویتامین ها | چگونگی و میزان مصرف

دکتر لیمو : مصرف مولتی ویتامین ها | چگونگی و میزان مصرف : مولتی ویتامین ها قرص هایی هستند که سرشار از ویتامین های مختلف و مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشند. هر فردی با توجه به رژیم غذایی اش می بایست تشخیص بدهد که آیا به مولتی ویتامین ها نیاز دارد یا خیر. گروه های مختلف افراد به میزان های متفاوت نیاز به مولتی ویتامین ها دارند. یعنی خانم ها، آقایان، سالمندان و کودکان به میزان متفاوت نیاز به دریافت این مکمل های غذایی دارند.

میزان و چگونگی مصرف مولتی ویتامین ها


مکمل های مخصوص سالمندان

بدن افراد سالخورده برای ترمیم سلول های آسیب دیده و ساخت گلبول قرمز به ویتامین هایی مثل B12و B6 و همچنین فولیک اسید احتیاج بیشتری دارد. همچنین ویتامین B6و B12 سیستم عصبی بدن را تقویت و مانع از بروز خستگی و کم خونی می شود.
از آنجا که افراد سالخورده اشتهای کمتری دارند و همچنین سوخت و ساز بدنشان کمتر است نسبت به دیگر افراد احتیاج بیشتری به مصرف مکمل ها دارند.

  آرژنین (L Arginine ) | مزایای مصرف آرژنین | عوارض آرژنین

مکمل های مخصوص آقایان

آقایان نسبت به خانم ها عضلات بیشتری دارند از اینرو به منیزیم بیشتری نیاز دارند.منیزیم هم به تقویت عضلات کمک می کند و هم از مشکلات قلبی و پروستات جلوگیری می کند.

از انجا که سطح هورمون ها در آقایان و خانم ها متفاوت است و از نظر فیزیکی این دو جنس با یکدیگر تفاوت زیادی دارند میزان دریافت مولتی ویتامین ها نیز می بایست متفاوت باشد اما برای داشتن بدنی سالم خوردن ویتامین های آ، ث و ای برای هردوی آقایان و خانم ها سفارش شده است.


مکمل های مخصوص کودکان

مولتی ویتامین هایی که مخصوص کودکان است با طعمی شیرین و قابل جویدن ارائه شده اند تا کودکان هر چه بیشتر رغبت به خوردن آن ها داشته باشند. ویتامین آ و ویتامین ای، روی، فولیک اسید و بیوتین برای کودکان مفید هستند.

دانشمندان در مورد نیاز کودکان به مولتی ویتامین ها هنوز به تفاهم نرسیده اند چرا که بعضی از آنها بر این باورند که کودک علاوه بر مصرف غذاها و داشتن رژیم غذایی نیاز به مکمل ها هم دارد و بعضی دیگر بر این باورند که داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای رشد کودک کافی است.

  آسپيرين‌ | چگونگی مصرف آسپيرين‌ | عوارض جانبی آسپيرين‌

از مولتی ویتامین هایی که حاوی آهن هستند برای کودکان خودداری کنید، چرا که ممکن است منجر به مسمویت ناشی از آهن شود و خطرات زیادی را برای کودک بوجود خواهد آورد.


مکمل های مخصوص خانم ها

از آنجا که خانم ها در برهه های مختلف مثل شروع و پایان قاعدگی، بارداری و… دچار تغییرات هورمونی می شوند می بایست مکمل هایی که مصرف می کنند به گونه ای با این اختلالات هورمونی مطابقت داشته باشد.

برای مثال قاعدگی یا همان عادت ماهیانه سبب از دست دادن خون بدن و در نتیجه کمبود آهن در بدن می شود برای همین مکمل هایی که جبران آهن از دست رفته را کنند می بایست مصرف شود. کلسیم،منگنز، نیاسین و ویتامین B6 درد شکم هنگام قاعدگی را کاهش می دهد. مولتی ویتامین و ایزوفلاون ها در بند آمدن قاعدگی بسیار موثر هستند.

 


🔵 آدرس کوتاه پست :

🌐


قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − چهار =