تزریق چربی به سینه | عوارض تزریق چربی به سینه

d8b9d988d8a7d8b1d8b6 d8aad8b2d8b1db8cd982 da86d8b1d8a8db8c d8a8d987 d8b3db8cd986d987 d8aad8b2d8b1db8cd982 da86d8b1d8a8db8c d8b3 5c8ab15719ac8 - تزریق چربی به سینه | عوارض تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

دکتر لیمو : تزریق چربی به سینه | عوارض تزریق چربی به سینه : در طی دهه گذشته تزریق چربی به سینه رواج یافته است دکتر Spear و Pittman برای ارزیابی تاثیر تزریق چربی به سینه یک مطالعه آینده نگر را طرح ریزی کردند. در ۱۰ بیماری که بطور متوالی تحت عمل تزریق چربی سینه برای بزرگ کردن سینه قرار گرفتند. بررسی های زیر انجام شد:

الف) اندازه گیری مستقیم تصاویر ۲ و ۳ بعدی

ب) ماموگرافی

ج) MRI

حجم متوسط چربی تزریق شده ۲۳۶ سی سی در پستان راست و ۲۵۰ سی سی در پستان چپ بود.میانگین تغییرات حجم بر اساس تصاویر سه بعدی در سمت راست ۱/۸۵ (۳۶ درصد چربی تزریق شده باقی مانده بود) و در سمت چپ ۱/۹۸ سی سی بود (۲/۳۹ درصد چربی تزریق شده باقی مانده بود).

تصاویر بیماران (قبل و بعد از تزریق) به افرادی که از جزئیات مطالعه اطلاعی نداشتند، نشان داده شد و تنها در یک مورد از ۱۰ مورد بهبود قابل توجه را گزارش کردند.

  تزریق چربی | عوارض تزریق چربی | مزایا تزریق چربی به پوست

آرتیفکت (artifact) ایجاد شده در اثر تزریق چربی مورد بررسی قرار گرفت، در ۵ بیمار از ۱۰ بیمار نیاز به پیگیری از طریق تصویر برداری گردید.

نکروز چربی در تصاویر ماموگرافی۲۵ درصد بیمارانی که تحت عمل تزریق چربی قرار گرفته بودند،مشاهده شد.

کیست های روغنی (oil kyst ) در ۱۵ تا ۲۵ درصد بیماران بوسیله سونوگرافی یا ماموگرافی مشاهده شد.

معمولا تکرار تزریق چربی (۲ تا ۳ مرحله) برای بدست آوردن نتایج بهتر مورد نیاز می باشد.

تزریق چربی همزمان با تعویض پروتز سینه و نیز تزریق چربی به سینه با استفاده از چربی شکم گزارش شده است. از تزریق چربی به سینه می توان به عنوان یک روش تکمیلی در حین جراحی پروتز سینه برای برطرف کردن نا منظمی های شکل و فرم پستان استفاده کرد.

تزریق چربی به سینه نمی تواند نتایجی مشابه جراحی پروتز سینه را ایجاد کند،اما در بیماران غیر معمول که نمی توانند تحت عمل جراحی پروتز سینه قرار بگیرند، ممکن است تنها روش جایگزین برای بزرگ کردن سینه باشد.

  تزریق ژل لب | عوارض تزریق ژل لب | مشکلات دائمی تزریق ژل لب

بعضی از خانم ها با

  • سندروم خستگی مزمن (chronic fatigue syndrome)
  • سندروم درد (pain syndrome )
  • بیماری بافت هم بند

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - تزریق چربی به سینه | عوارض تزریق چربی به سینه

ممکن است بخاطر نگرانی هایی که در مورد پاسخ ایمنی به جسم خارجی (پروتز سینه) وجود دارد ،ترجیح دهند که از تزریق چربی استفاده نمایند.(که البته مشخص نمی باشد که این مساله پایه و اساس واقعی داشته باشد).

(توضیح:در حال حاضر ارتباط مشخصی بین ایجاد بیماری های خود ایمنی و یا کانسر پستان و جراحی پروتز سینه یافت نشده است).

در مورد خانم هایی که نگرانی در مورد پروتزهای سینه سیلیکونی دارند ،پروتزهای آب نمکی یک جایگزین مناسب می باشند.

افراد لاغر که بافت چربی کمی دارند ، کاندید مناسبی برای تزریق چربی به سینه نمی باشند علاوه برآن احتمال ایجاد نا منظمی در قسمت هایی که لیپوساکشن بیش از حد برای گرفتن چربی انجام می شود، وجود دارد.


🔵 آدرس کوتاه پست :

🌐


قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =